Konsultacje dla rodziców

Jesteś rodzicem ? Ogarnia Cię bezradność, brak Ci już sił i motywacji, masz poczucie, że Ty i Twoje dziecko mówicie dwoma różnymi językami i każda próba komunikacji zamienia się w konflikt. Masz poczucie, że Twoje dziecko oddala się, ucieka, zamyka się w sobie, a Ty nie wiesz dlaczego tak się dzieje? A może Twoje dziecko leczy się psychiatrycznie,uczestniczy w procesie psychoterapii w związku z czym Ciebie dręczą różne pytania, dylematy , wątpliwości?  Możemy wspólnie zastanowić się nad źródłem problemów, poszukać odpowiedzi na pytania, rozważyć różne rozwiązania. Bycie rodzicem to niekiedy ogromne wyzwanie, najbardzej odpowiedzialne, z którym mierzymy się w życiu. Bycie dzieckiem/nastolatkiem to także nie lada trud, wiele wyzwań, trudności, kryzysów, z którymi mały czy też młody człowiek stara się sobie radzić na tyle, na ile potrafi.

 

Zapraszam na sesje dla rodziców/opiekunów chcących lepiej rozumieć swoje dziecko, swoją rolę rodzica, poprawić, usprawnić i rozwinąć swoje działania w zakresie kompetencji rodzicielskich, radzenia sobie z emocjami w relacjach z dzieckiem, przyjrzeć się sobie i swojej rodzinie, zapoznać się z narzędziami, które mogą być pomocne w zakresie wspierania własnego dziecka.

Takie sesje to przede wszystkim wspierające, ale i konfrontujące rozmowy.

W sesji rodzinnej może uczestniczyć jeden rodzic/opiekun, jak też oboje. Takie sesje trwają ok 45 minut i odbywają się najczęściej co tydzień lub raz na dwa tygodnie.